مشاوره حقوقی خانواده

 

مشاوره حقوقی خانواده چیست ؟

به قوانین مربوط به خانواده می گویند که دارای مقررات و قوانین حاکم بر تمامی اعضای یک خانواده و مال و اموال مربوط به آن ها می باشد که هر کدام شامل قوانین متفاوتی می باشد. قوانین مربوط به هر یک از حقوق خانواده بر عهده مشاوره حقوقی خانواده می باشد. در حقوق خانواده، حقوق مربوط به زوجین یکی از موارد پر سر و صدا در جهان و ایران می باشد.خانواده عبارت است از اجتماعی که حاصل ازدواج زن و مرد بوجود می آید.در قانون مدنی حسن معاشرت زن و شوهر نسبت به یکدیگر، یکی از مهمترین حقوق مطرح شده در این قانون می باشد. .مشاوره حقوقی مدنی پرکاربردترین مشاوره های مربوط به حقوق خانواده می باشد. برای بررسی این قوانین با مشاوره حقوقی مدنی مشورت کنید . مشاوره خانواده بصورت آنلاین و سامانه های پرسش و پاسخ و هم بصورت حضوری از خدمات مشاوران حقوقی می باشد

مشاوره حقوقی خانواده رایگان 

موارد مربوط به حقوق مدنی خانواده مربوط به عده حقوق زن و شوهر نسبت به یکدیگر موارد مربوط به حمل مسائل وکالتی در ازدواج و طلاق و … موارد مربوط به اقامتگاه در قانون مدنی خانواده از موارد سوء معاشرت می توان به رفتار هایی اشاره داشت که در اجتماع توهین و تحقیر بحساب آمده و شامل ناسزا گفتن، تحقیر، ترک خانواده، اعتیاد به مواد مخدر و تمامی مواردی که با حسن خلق در خانواده منافات دارد.در اسلام خانواده دارای شخصیت و قوانین حقوقی، معنوی و مدنی می باشد.رفتار نیکو از تکالیف زوجین نسبت به یکدیگر می باشد. در مشاوره حقوق خانواده حقوق معنوی خانواده مربوط به خسارات حیثیتی و اعتبار خانواده می باشد. ضرری که از این خسارت برای اشخاص بوجود می آید، بایستی جبران شود. بدلیل پیچیدگی ارزیابی اینگونه خسارات، قانونگذار طبق شرایط روحی و عاطفی افراد راه مناسب در محاسبه این خسارت را بر می گزینند.

 

مشاوره حقوقی خانواده قوه قضاییه

در این گونه موارد بهتر است طرح شکایت و دیگر اقدامات لازم را به مشاور حقوقی خانواده واگذار فرمائید.

پرداخت خسارت بوجود آمده در زمینه معنوی مربوط به خانواده، با مواردی چون پرداخت دیه، تعزیرات مالی، کفاره، عذرخواهی و … می باشد.

وظیفه رسیدگی به موارد و قوانین مربوط به امور و حقوق خانواده، بر عهده دادگاه خانواده می باشد.

دعاوی خانوادگی ، ازدواج، جهیزیه، نفقه، طلاق توافقی، طلاق، حضانت ، مهریه و … می باشد.

مشاور برجسته در زمینه مشاوره حقوقی خانواده در موارد ذکر شده آماده پاسخگویی به نیاز های شما می باشد.