وکیل حقوقی

وکیل حقوقی چیست ؟

مسائل و موارد حقوقی بوجود آمده که هنوز اقدامی در جهت اخذ وکیل حقوقی و یا مشاوره حقوقی صورت نگرفته است. همچنین مطلع شدن موکل از حق و حقوق خویش توسط وکیل حقوقی.پیگیری و حل و فصل مشکلات و مواردی که در دادگاه و دادسرا ها در جریان می باشند و هنوز به نتیجه ای نرسیده اند. مشاوره حقوقی در زمینه های حقوقییی شرکت ها مشاوره و اخذ وکیل در جهت تنظیم و ارائه شکوائیه و دادخواست و … . مشاوره حقوقی در زمینه های قرارداد های اشخاص حقوقی، حقیقی و تنظیم آن ها توسط وکیل کیفری . یک وکیل همواره در انجام کلیه اقدامات مربوط به دفاع از موکل خویش، مصلحت او را در نظر گرفته و به بهترین شکل از حق او دفاع خواهد نمود.

 الزامات استخدام وکیل حقوقی

 

در اکثر دعاوی کیفری و حقوقی، در رابطه با هر موردی غیر از استثنائات، تنها یکبار می توان آن را در دادگاه مطرح نمود. ازین رو قبل از هر اقدام و تنظیم شکواییه و یا دادخواستی با وکیل حقوقی و یا وکیل کیفری مشورت های لازم را بعمل آورید. وکلای حقوقی حتی قبل از هر گونه اقدامی، مشاوره حقوقی را به مراجعان و شهروندان را داشته و این امکاننن وجود دارد که بدون نیاز به مراجعه به دادگاه و طرح دعوی، رفع مشکل نمایند. با استخدام وکیل و مشاور حقوقی خبره از خدمات و مشاوره های بخصوصی در مورد حقوق خود قبل از هر اقدامی آگاه شوید. وظایف و خصوصیات یک وکیل خوب، مسئولیت پذیری و مهارت او می باشد.

وظایف وکیل حقوقی

 

وکیل حقوقی وظیفه رسیدگی به انواع پرونده ها و دعاوی حقوقی مربوط به موکل خویش را برعهده دارد. همانطور که در بخش قبل گفتیم، در دعاوی حقوقی جرمی اتفاق نمی افتد، بلکه حق و حقوق ضایع شده کسی توسط دادگاه و با کمک وکیل حقوقی به اون بازگردانده خواهد شد. در صورتی که در مورد هر کدام از دعاوی حقوقی بوجودد آمده نیاز به مشاوره حقوقی باشد، بسته به موضوع آن بصورت غیرحضوری نیز می توان از مشاوره حقوقی راهنمایی گرفت

انواع وکیل حقوقی

 

وکالت مطلق : در وکالت مطلق همانگونه که در بخش استخدام وکیل تشریح نمودیم، یعنی وظایف وکیل تنها به یک موضوع مشخص ختم نمی شود و در تمامی امور بایستی وکالت موکل خویش را بر عهده داشته باشد.

وکالت مقید : در وکالت مقید، وکالت در مورد یک موضوع مشخص می باشد و وظیفه وکیل رسیدگی به همان امر موکل خویش می باشد

هر وکیل حقوقی طبق تجربه و تخصص خویش قادر به انجام امور مربوط به موکل خود می باشد.

 

وکیل حقوقی تلفنی ۲۴ ساعته 

 

هر اندازه این تجربه و تخصص بیشتر باشد، وکیل به بهترین شکل می تواند از موکل خود دفاع کرده و حق و حقوق او را بازگرداند.

بسته به موضوع و نوع پرونده وظایف و اقدامات وکلا و مشاوره حقوقی متفاوت می باشد.

ممکن است موضوعی بدون نیاز به مراجعهه حضوری برطرف شود و در مواردی موضوع حساس بوده و نیازمند بررسی و طرح شکایت باشد.